GEBZE ULTRA TRAIL

KAYIT İÇİN: apphurra.com
Etkinlik Hakkında Genel Bilgi

Gebze, tarihi, doğal güzellikleri, sanayisi ve kozmopolit yapısıyla Türkiye’nin en kalabalık ilçesi konumundadır. Gebze Ultra Trail ile ünlü Ressam Osman Hamdi Bey’i, ünlü komutan Hannibal’ı, Fatih Sultan Mehmet Han’ın İstanbul’u fethetmeye gelirken konakladığı Hünkar Çayırını, Mimar Sinan’ın yapmış olduğu Çoban Mustafa Paşa Cami’sini, doğal ve eşsiz güzellikte olan Ballı Kayaları gezme, kamp kurma ve yürüyüş yapma fırsatı bulacaksınız. Ayrıca , İstanbul’un yanı başındaki Gebze Denizli Gölet’inin bulunduğu parkurda koşarken doğal köy yaşamına tanıklık edecek, müsabakadan sonra köy ürünlerini satın alabileceksiniz.

Birincisi yapılacak bu etkinlikte 5 farklı kategoride yarışma yapılması kararlaştırılmış ve tüm parkurlarda göl etrafından geçilerek tamamı toprak yollardan oluşan patika ve orman yollarından geçilecektir. 7K Göl Koşusu, 17K Ressam Osman Hamdi bey Koşusu, 27K hannıbal Koşusu, 41K Libiyssa (eski gebze) Maratonu, 55K Fatih Sultan Mehmet Han Ultra mesafeleriyle farklı seçeneklerde deneyimler kazanacak, parkurun olduğu göl kenarında çadır kurarak, müsabaka öncesi akşamı kamp alanında müzikli eğlence fırsatı bulacak yarışma sabahı muhteşem göl manzaralı gün doğumuna tanıklık edeceksiniz.

Gebze Belediyesi ve Tempo Atletizm ‘in sizlere sunacağı tüm ihtiyaçların görülebileceği eşsiz bu etkinlikten evinize döndüğünüzde, bir sonraki etkinlik için heyecanla bekleyeceksiniz.

Katılım Koşulları ve Genel Bilgiler

1- 7K Göl koşusu, 17K Ressam Osman Hamdi bey Koşusu, 27K Hannıbal Koşusu, 41K Libiyssa (eski gebze) Koşusu, 55K Fatih Sultan Mehmet Han Koşusu gibi beş parkurdan oluşmaktadır. Gebze Ultra Traıl, Gebze sınırları içerisinde yer alan Denizli Göleti ve çevresindeki köy patikalarında gerçekleşen bir arazi koşusudur. Katılımcılar doğal köy yaşamını koşarak keşfederler.
2- Katılımcıların ve koşucuların gelişinden önce ek sağlık kontrolleri veya koşulları Resmi kurumlarca talep edilebilir.(ateş ölçümü vb.)
3- Yarışmacılar yarış boyunca organizasyon tarafından işaretlenen parkurda koşacaktır. İşaretler arazi yapısına göre minimum 30 metre maksimum 100 metre aralıklar ile konulmuştur.
4- Parkur içinde su belirlenen aralıklarla ve yetecek miktarda organizasyon tarafından sağlanacaktır. Her koşucu yeterince su almak ve içmek zorundadır. Dehidrasyon sebebiyle serum takılması gereken koşucu ilkinde 2 saat, ikincide 4 saat daha sonra yarıştan çıkarılma cezası alır.
5- Zorunlu malzemelerin yarış esnasında bulundurulmaması yarıştan çıkarılmaya sebep olur. Organizasyon görevli ve hakemleri yarışın herhangi bir anında zorunlu malzeme ve çanta kontrolü yapma hakkına sahiptir. Zorunlu malzemeleri herhangi bir sebeple yanlarında bulundurmayan ya da yukarıda belirtilen kurallara uymayan sporcular, hakem kararıyla yarış dışı bırakılan sporculara ücret iadesi yapılmaz.
6- 27K , 41K ve 55K parkuru için CP noktalarımızda Vegan ve normal gıdamız bulunacaktır, katılımcılarımızın bireysel gıdalarını getirmeleri tercihlerine bağlıdır.
7- 17K 27K,41 K ve 55 K yarışmalarına 18 yaşını doldurmuş kişiler başvurabilir. 7K yarışmalarına 13 yaş ve üzeri çocuklar ailelerinin risk kabul formunu ve taahhütnameyi imzalamaları dahilinde koşabilirler.
8- Ana etkinlik alanı ve kontrol noktalarında belirlenen alanlar dışında çöp atmak, ilkinde 2 saat süre daha sonra yarıştan çıkarılma ile cezalandırılır.
9- Katılımın gerçekleşebilmesi için, katılımcının başvuru bölümünden gerekli formu doldurması ve katılmak istediği kategoriye ait katılım ücretini yatırmış olması gerekir. Katılımcıların yarış boyunca üzerlerinde taşımakla yükümlü oldukları göğüs numaraları, programda belirlenen saatlerde kayıt masasından dağıtılacaktır.
10- Kayıtlar23 Mayıs 2022 saat 23:59:59’da kapatılacaktır. Kayıtların kapanmasının ardından kategoriler arasında değişiklik / geçiş gerçekleştirilemez. Kayıt kontenjanının dolması durumunda kayıtlar belirtilen tarihten daha önce kapatılabilecektir.
11- Yarış boyunca profesyonel arama kurtarma ve sağlık ekipleri görev alacaktır. Parkur üzerinde organizasyon tarafından belirlenmiş noktalarda ambulans ve sağlık ekipleri bulundurulacaktır. Medikal ekip, sporcuların tıbbi durumunu değerlendirerek, yarışın herhangi bir noktasında tek taraflı olarak koşucuyu yarıştan çıkarabilir.
12- Yarışın rotasının sorumluluğu ve yarış süresince yönetim yarış direktöründedir. Rota, koşuculara yarış öncesinde etkinlik sitesi harita görseli ve gps datası şeklinde verilecektir. Hava koşulları, salgın, mücbir sebepler veya diğer etmenler sebebiyle yarış rotası değiştirilebilir, yarış ertelenebilir veya iptal edilebilir. Buna karar vermek yarış direktörünün yetkisindedir. Yarış öncesi gerçekleşecek brifingde nihai bilgiler koşuculara aktarılacaktır.
13- Kayıt yaptıran sporcular, yarış start saati öncesi yarışmacı kitlerini almakla yükümlüdür. Etkinlik bittikten sonra herhangi bir şekilde kit dağıtımı/gönderimi yapılmayacaktır.
14- Bitiş noktasına belirlenen cut off sürelerinde ulaşamayan katılımcılar diskalifiye olur ve etkinlik alanına transfer edilir fakat finişher madalyaları kendilerine takdim edilir.
15- İşaretleri takip ederek parkurda koşmak yarışmacının sorumluluğundadır. Patika koşularının doğasında kaybolmak (yanlış yerde koşmak) vardır.
16- Covid-19 kapsamında etkinlik alanında soyunma kabini ve duş hizmeti verileceğinden, katılımcıların havlu getirmesi önerilir.
17- Transfer hizmeti Gebze Belediyesi tarafından ring servisi olarak belirli saatlerde verilecektir.
18- Zorunlu malzeme kontrolleri kit masasında ve start anında yapılacaktır. Kit masasında zorunlu malzemelerini göstermeyen katılımcılara kit teslimi yapılamamaktadır. Zorunlu malzemelerin kontrolleri yapılacağından ve risk kabul formu doldurulacağından 27 k, 41k ve 55 k mesafelerinde toplu kit alımı olmayacaktır. 7 k, 17k mesafelerinde toplu kit alımı yapılabilecektir.
19- Ödüller:
-yarışma kategorileri: Genel sıralama kadın/erkek ilk 3-Yaş grupları Kadın/Erkek 40- yaş (1983-2009 doğumlular)-Kadın/erkek 40+ yaş (1973-1982 doğumlular)-Kadın/erkek 50+ yaş(1963-1972 doğumlular)-Kadın Erkek 60+ yaş(1962 ve öncesi doğumlular)olarak belirlenmiştir. Kişinin yaşı, yarışma yılından kişinin doğum yılı çıkarılarak belirlenir.
-Her katılımcıya t-shirt, çanta, göğüs numarası ve parkuru bitirdiğinde finsher madalyası verilir.
-Para ödülü yoktur, sponsor ödülleri verilecektir.
-Yarışmada dereceye girenlere kupa/şilt verilir. Genel klasmanda dereceye girenlere yaş gruplarında ödül verilmez. Ödül töreni tüm kategoriler için yapılacaktır.
20- 31.3.2022 tarihinden sonra gerçekleştirilen iptallerde iade yapılmaz.

Genel Kurallar

1- Koşu herkesin katılımına açıktır. 27 K, 41K ve55K Katılımcıların koşmalarına engel olmadığını belirten en fazla 6 aylık bir sağlık belgesine veya bir spor federasyonundan onaylı sporcu lisansına sahip olmaları gerekmektedir. İlgili belgeler koşu öncesi organizasyona ibraz edilmelidir. ( Sağlık raporu 7K ,17K için gerekli değildir) Zorunlu malzemeler kit masasında ve start zamanı kontrol edilecektir.
2- Gebze Ultra Traıl Organizasyonunda, Covid-19 süreci doğrultusunda Sağlık Bakanlığı ve Atletizm Federasyonu tarafından iletilen tedbir ve uygulama önerilerine (Türkiye Atletizm Federasyonu özel yarışmalar kılavuzu) uygun kurallar uygulanacaktır. Pandemi sürecine bağlı olarak kurallarda güncelleme ve değişiklik yapılabilir. Tüm kural güncellemeleri, etkinlik resmi sayfası “Yarış Kuralları” sayfasında duyurulacaktır. Katılımcılar, bu kuralları yarış gününe kadar düzenli olarak takip etmekle yükümlüdür
3- Etkinlik boyunca çekilen fotoğraf ve diğer görüntülerin hakları organizasyona aittir, herhangi bir hak talep edilemez.
4- Katılımcılar taahhütnameyi ve risk kabul formunu imzalayarak kendi sorumlulukları ile yarışırlar.
5- Yarışmacılar göğüs numaralarını her zaman görünür şekilde takmalıdır.
6- 65 yaş ve üstü katılımcılar, EKG ve Kardiyologdan almış oldukları sağlık raporuyla yarışmaya katılırlar.
7- 41K ve 55 K zorunlu malzemeleri web sitemizde yer almaktadır. 27Kve 17K zorunlu olan malzemeler kimlik belgesi, kafa feneri, telefon ve bardak/su kabıdır. 7K yarışlarında zorunlu olan malzemeler telefon ve kimlik kartıdır.
8- Yarışmacılar, yarış programında belirtilen zamanda başlangıç noktasında bulunmalıdır. Start saatleri organizasyon tarafından kişilere sms yoluyla, sosyal medya hesaplarından ve web sitesi üzerinden iletilecektir. Covid-19 yönergesine bağlı olarak Start saatinden 10 dk. önce start noktasında beklenmesi gerekmektedir.
9- Katılımcılarda ateş ölçümü sonucu yüksek ateş durumu söz konusu ise Covid-19 şüphesini taşıyan ek belirtiler varsa yarışmacı en yakın sağlık merkezine yönlendirilir.
10- Yarışma süresince kulaklıkla müzik dinlemek yasaktır.
11- Parkurun tamamının kategoriler için belirlenen zaman aralıklarında ve koşullarda kat edilmesi gerekmektedir. Bunun dışındaki durumlarda yarış bitirilmemiş sayılacaktır. Yarışmayı terk eden sporcular organizasyona bilgi vermek zorundadır.
12- Yarış öncesinde ve esnasında, organizasyon tarafından belirtilen sosyal mesafe ve sağlık kurallarına riayet etmemek.
13- Kontrol noktalarından geçmemek, parkurda kontrol noktaları dışında çöp atmak, belirlenen rota dışında kestirme yollar kullanmak, organizasyon tarafından verilen göğüs numarası ve çipi, yine organizasyon tarafından belirtilen şekilde üzerinde bulundurmamak, zorunlu malzemelerinden herhangi birini bulundurmamak ve/veya zorunlu malzeme kontrolünü reddetmek, yardıma ihtiyacı olan bir katılımcıyı yalnız başına bırakmak ve yardım etmemek. DİSKALİFİKASYON nedenleridir.
14- Yarışmayı terk eden sporcular organizasyona bilgi vermekle yükümlüdür.

Paralimpik kayıtları ücretsizdir. Rapor ve kayıt için, açılacak kayıt linkinden veya sosyal medya hesaplarıyla iletişime geçebilirsiniz. Organizasyon komitesi dezavantajlı kişi ile ilgili gelişebilecek olumsuz durumlarda anlık karar alma yetkisine sahiptir.
Tempo Atletizm